Рубрики
МЕНЮ
Антон Ройко
Єврокомісія дозволила компанії AstraZeneca PLC ( "АстраЗенека") з Великобританії придбати Alexion Pharmaceuticals Inc. ("Алексіон") зі Сполучених Штатів Америки і фактично поглинути останню. Обидва виробники є глобальними фармацевтичними компаніями. При цьому "Алексіон" спеціалізується на лікуванні рідкісних захворювань, а "АстраЗенека" — на поширених захворюваннях.
"АстраЗенека" поглине американську фармкомпанію, фото з відкритих джерел
В Україні "АстраЗенека" відома в першу чергу як один з виробників вакцин від коронавірусу. Ця угода призводить до горизонтального перекриття між виробниками препаратів AstraZeneca і Alexion для лікування червоного вовчака нефриту, фолікулярної лімфоми, периферичної Т-клітинної лімфоми і вертикальної зв'язки, пов'язаної з виробництвом "Уплізни" — лікарського засобу для лікування різних рідкісних захворювань.
Як повідомили на офіційному веб-сайті Європейського Союзу, Єврокомісія схвалила цю покупку відповідно до Регламенту Євросоюзу, що регулює подібні злиття.
Комісія підсумувала, що очікуване придбання американської фармкомпанії "АстраЗенека" не повинно викликати проблем із конкуренцією через обмежений вплив на відповідні ринки лікарських засобів. Угода була перевірена відповідно до звичайної процедури перевірки злиття. Також на сайті Єврокомісії доступна детальніша інформація про поглинання.
Раніше одна з відомих українських фармацевтичних компаній "Фармак" потрапила у скандал через підкуп лікарів. Медиків нібито преміювали як грошима, так і подорожами, путівками на "семінари", щоб вони призначали препарати саме цього виробника. Хоча в лікарському середовищі стимуляція медиків з боку фармкомпаній — "секрет Полішинеля".
Новини